Viena aktualiausių Lietuvos problemų - priklausomybė nuo monopolinių naftos ir dujų tiekimų. Iš šios priklausomybės kylančios grėsmės valstybei analizuojamos Nacionalinėje energetikos strategijoje. Vienas iš svarbiausių akcentuojamų uždavinių - ieškoti būdų, kaip  sumažinti šalies priklausomybę nuo tiekimo monopolijų, statant atominę elektrinę, didinant jungčių ir alternatyvios energijos išteklių plėtros galimybes. Uždarius Ignalinos atominę elektrinę šalies priklausomybė nuo importuojamų dujų ir elektros ženkliai didėja. Visa tai sukuria situaciją, kai didelė dalis šalies finansinių išteklių, kurie galėtų būti skirti mūsų visuomenės ir valstybės vystymuisi "išvažiuoja" iš Lietuvos.

Lietuvos vyriausybė iki 2020 metų įsipareigojo Europos Sąjungai ketvirtadalį reikalingos kraštui energijos pasigaminti iš atsinaujinančių energijos išteklių, vėjo, biomasės, saulės, vandens.

Daugelyje pažangių Europos valstybių į šiuos procesus įtraukiamas ne tik verslas bet ir visuomenė ir krašto bendruomenės. Nors Lietuvoje šiandien veikia per 700 kaimo bendruomenių tačiau  visuomenės nuomonės apklausos rodo, jog dauguma krašto žmonių labai pasyviai dalyvauja viešuosiuose projektuose. Neretai bendruomenių veikla būna pasyvia dėl gan ribotų joms skiriamų vietos valdžios finansinių išteklių viešiesiems projektams.

Aktyvi daugelį metų veikianti Vilniaus raj. Riešės bendruomenė kartu su partneriais siekia apjungti šiuos du strateginius šalies tikslus –atsinaujinančios energijos vystymo sktainimą ir pilietinės visuomenės plėtrą. Mūsų įsitikinimu niekas taip neskatina visuomenės bendrai veiklai ir telkimuisi kaip sėkmingi ir naudingi įgyvendinti projektai ir galimybės pasinaudoti jų teikiama bendra nauda.  Mes esame įsitikinę, kad projektas "žalias kaimas" skatins pilietinės visuomenės vystymąsi, bendruomenių plėtrą, tuo pačiu visuomenės domėjimąsi atsinaujinančios energetikos teikiama nauda ir galimybėmis, ir prisidės prie vieno svarbiausių demokratinės valstybės tikslų - pilietinės visuomenės stiprinimo ir plėtros.

Projektas tuo pačiu mažins Lietuvos energetinę priklausomybę nuo importuojamų energijos išteklių ir šalies energetinį savarankiškumą.

Plačiau apie projektą: http://www.zaliaskaimas.lt


Skaitliukas

600

Registruotų narių

20

Vykdomų projektų

20

Organizuojamų renginių

20

Veiklų ir būrelių

Paremkite

€20 / vienkartinė parama
  • Patalpų išlaikymui
  • Renginių organizavimui
  • Naujų narių pritraukimui
  • Veiklų rėmimui
  • Socialinei pagalbai
€50 / vienkartinė parama
  • Patalpų išlaikymui
  • Renginių organizavimui
  • Naujų narių pritraukimui
  • Veiklų rėmimui
  • Socialinei pagalbai

Bendruomenių įtinklinimo projektas

Kalendorius

Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Renginiai / įvykiai

Riešės bendruomenės materialinei bazei stiprinti 2017 metais gautas finasavimas.

 

 

Riešės bendruomenė įgyvendina veiklas pagal Bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų finansavimą.

 

Veiklos

Riešės bendruomenė organizuoja sporto, šokių, muzikos užsiėmimus, seminarus, edukacinius renginius. 

Laukiame Jūsų pasiūlymų, komentarų ir nuomonių.

Rašykite: veikla@musuriese.lt

Svetainę kurkime kartu!

Kviečiame prisijungti prie Riešės interneto svetainės pagyvinimo bet kokia informacija (su nuotraukomis ar be jų), kuri galėtų būti įdomi ir vertinga visiems mūsų apylinkių gyventojams. Informaciją siųskite el. paštu: svetaine@musuriese.lt, ji bus paskelbta nedelsiant.

Svarbios nuorodos

TGP reklama

TGP

Kartu su bendruomene

Prisijunkite!