3. Skip to Footer

Previous
Next

"KK Comma 313" pirmieji nuvylė Riešės atstovus

„KK Comma 313“ ir „KK Riešė“ pirmajame etape laimėjo po 6 dvikovas ir tapo atitinkamai „B“ ir „C“ grupių nugalėtojomis. Prasidėjus antrojo etapo kovoms „KK Riešė“ savo pergalių seriją pratęsė iki 11-0, o „KK Comma 313“ gana netikėtai ėmė strigti. Komanda per 5 antrojo etapo rungtynes pergales šventė vos du kartus. Iš šių komandų akistatos pirmiausiai buvo galima laukti rezultatyvios kovos, nors praėjusį sezoną komandos tarpusavio rungtynėse labiau pasitikėjo gynyba ir kartu surinko vos 113 taškų (61:52 laimėjo „KK Riešė“). Palyginimui „KK Riešės“ šio sezono pelnomų taškų vidurkis iki vasario 5 dienos buvo 107,45 taško.

Sezono pradžioje  „KK Comma 313“ galima buvo įvardinti kaip vieną iš komandų kurios šį sezoną gali įveikti „KK Riešę“, tačiau komandoms sulaukus žiemos šiuo teiginiu labai rimtai galima buvo ir suabejoti. „Rykliai“ strigo, o „KK Riešė“ rinkdama po 100 ir daugiau taškų skynė pergalę, po pergalės ir demonstravo įspūdingus, nerėgėtus skaičius statistikos protokoluose.

Vasario 5 dieną „KK Riešė“ antrosiose rungtynėse iš eilės pelnė 80 taškų, tačiau šį kartą tokio kraičio pergalei nepakako su kiekvienomis rungtynėmis vis prasčiau tritaškius metę vicečempionai krito 80:86.

Riešės atstovai šį sezoną 100-to taškų nesurinko 4 kartą per 12-ka rungtynių, taip pat jie pirmą kartą nepataikė bent 50% dvitaškių ir 33,33% tritaškių. Pirmasis pralaimėjimas lėmė ir dar kelis komandos antirekordus. Ekipa atliko mažiausiai rezultatyvių perdavimų (13), perėmė mažiausiai kamuolių (11) ir surinko mažiausiai naudingumo balų (63).

Dar vienas įdomus faktas iš šių rungtynių yra tai, kad pirmą baronką „KK Riešei“ šį sezoną įteikė ekipos vadovui/treneriui Ervinui Stankevič puikiai pažystami draugai Andrius Gaidys ir Linas Beliūnas. Įžaidėjas kuris yra vilkėjęs „KK Riešės“ marškinėlius ir kitoje komandoje trenerio nurodymų klausantis puolėjas kartu šiose rungtynėse pelnė 61,62% taškų, atkovojo 60,78% atšokusių kamuolių.

Prie „KK Riešės“ šiose rungtynėse pagaliau prisijungęs praėjusio sezono pusfinalio rungtynių didvyris („KK Riešė“ 104:84 įveikė „Brolius Šaunuolius“, o Karolis Ražukas šiose rungtynėse pelnė 33 taškus) pirmu bandymų pasižymėjo tritaškiu ir išvedė komandą kurioje žais antrą sezoną į priekį 3:0. Nieko nelaukęs kitoje aikštelės pusėje rezultatą išlygino Tomas Malimenkovas 3:3. „KK Riešė“ ir toliau dažniausiai rėmėsi tolimais metimais, tačiau jie nekrito ir ūgio pervarą baudos aikštelėje turėję „KK Comma 313“ krepšininkai ėmė diktuoti rungtynių tempą. Po „KK Riešės“ klaidų virtinės ir Roberto Sinkevičiaus 5 taškų be atsako „KK Comma 313“ dar labiau įsibėgėjo ir Erviną Stankevič privertė prašyti minutės pertraukėlės.

Po trumpo pasitarimo aktyviausias „KK Riešės“ žaidėjas rungtynių pradžioje Karolis Ražukas prametė tritaškį, tačiau Lauryno Kirlio atkovotas kamuolys leido pasitaisyti. Nauja ataka baigėsi Lino Laukio metimu ir iki 8 taškų sumažėjusia „KK Comma 313“ persvara.

„KK Riešės“ žaidėjams puolime parodžius gyvybės ženklus gerą atkarpą sužaidė varžovų krepšininkas Linas Beliūnas. Puolėjas pelnė 6 taškus, o „rykliai“ spurtavo 12:0 (29:9).

Po nesėkmingų atakų virtinės ir beviltiško žaidimo gynyboje Karolis Ražukas pasižymėjo taškais iš po krepšio, varžovą pažeisti taisykles privertęs aukštaūgis pataikė ir baudos metimą mažinusį skirtumą iki 17 taškų 12:29. Pirmas kėlinys baigėsi rezultatu 15:29 poto kai Laurynas Kirlys uždirbo varžovui pigią pražangą ir pasibaigus ketvirčio laikui sumetė visus 3 baudos metimus. Viso per rungtynes gynėjas pataikė 6 iš 6, o jo visa komanda 15 iš 16 baudos metimų ir tai buvo vienas veiksnys komandą gelbėjęs nuo dar didesnių nemalonumų.

Visgi gera pradžia „KK Comma 313“ lengvo pasivaikščiojimo toliau nenulėmė. „KK Riešė“ antrą kėlinį pradėjo susikaupusi ir po 4 iš eilės pelnytų Žymanto Armono taškų greitai sumažino savo atsilikimą iki 10-ties taškų 19:29.

„KK Comma 313“ per daug pasitikėjo tolimais metimais, prametę kelis iš eilės pradėjo ieškoti kitų atakos tęsinių ir tas kurį laiką pasiteisino. Andriaus Gaidžio ir Lino Beliūno metimai bei gera kova dėl atšokusių kamuolių po varžovų krepšiu leido trumpam atsitiesti 33:19, tačiau po Lauryno Kirlio ir Karolio Ražuko tritaškių „KK Riešė“ pajuto, kad dabar atėjo jų šlovės valanda.

Po spurto 5:0 „KK Comma 313“ trumpam atsitiesė, tačiau toliau sėkmingai žaidę „KK Riešės“ kėlinio gale kaip reikalas užspaudė varžovus į kampą. Laurynas Kirlys pataikė tritaškį, o vėliau pasižymėjo metimu iš po krepšio kai privertė suklysti kamuolį nuo galinės linijos į aikštelę bandžiusį grąžinti oponentą. Nors prieš didžiąją pertrauką per visą aikštelę persivaręs kamuolį Andrius Gaidys dar pasižymėjo taškais antras ketvirtis baigėsi ne taip kaip tikėjosi „rykliai“ (19:23) 48:38.

Po didžiosios pertraukos komandos kurį laiką keitėsi taikliais metimais 53:42 bei bandė žaisti kuo greičiau. Taškais pasižymėjo Karolis Ražukas, Lukas Motiejūnas kas leido „KK Riešei“ prie varžovų priartėti per 8 taškus. „KK Comma 313“ šioje atkarpoje labai trūko tolimų metimų.

Trečio kėlinio laikui skaičiuojant paskutinę minutę Žymantas Armonas realizavo tris baudos metimus 61:65, o per likusį laiką komandos nieko iškalbingo nenuveikė.

Ketvirtą kėlinį Žymantas Armonas pradėjo tritaškiu, po jo „KK Comma 313“ persvara išgaravo iki minimumo 65:64. Padėtį akimirkai pataisė Linas Beliūnas, tačiau Laurynas Kirlys taip pat prisijungė prie kompanijos kėlinį pradėjusios tritaškiais ir sumažino Riešės deficitą dar kartą iki taško.

Pirmą kėlinį geriau sužaidė „rykliai“, antrajame ir trečiajame „KK Riešė“ lipo iš duobės, o ketvirtajame jau aikštelėje vyko kova taškas ir tašką, dažniausiai taip ir būna pajėgių komandų akistatose.

Rungtynių pabaigoje minimaliai pirmavo „KK Comma 313“ 81:80, tačiau Linas Beliūnas pataikęs tik antrą baudos metimą šį pranašumą padidino iki 2 taškų (82:80). „KK Riešė“ spaudžiama laiko buvo priversta skubėti ir rengti kuo greitesnes atakas, viena iš jų baigėsi Luko Motiejūno netaikliu tritaškiu. Kamuolys kaip ir dažniausiai atšokęs nuo lentos atsidūrė Lino Beliūno rankose (18 atk. kam.). Prieš puolėjo perdavimo sulaukusį Tomą Malimenkovą „KK Riešė“ iškart pažeidė taisykles. Pamažu sportinę formą įgaunančio gynėjo ranka nedrebėjo ir „ryklių“ pranašumas šoktelėjo iki 4 taškų. „KK Riešė“ paprašė minutės pertraukėlės. Per likusį laiką šiai komandai reikėjo mažiausiai 2 rezultatyvių atakų arba didelės sėkmės. Karolio Ražuko metimas per varžovų rankas tikslo nepasiekė, todėl vėl teko pažeisti taisykles, šį kartą prieš kamuolį sugriebusį Andrių Šabaną. Puolėjas prametė abu metimus, tačiau vėl laimėta Lino Beliūno kova dėl kamuolio leido jam pačiam padėti galutinį tašką 86:80 ir į savo sąskaitą įsirašyti 27 akį.

„KK Comma 313“: Linas Beliūnas 27 (10/14 dvitaškiai, 19 atk. kam., 28 naud. bal.), Andrius Gaidys 26 (12 atk. kam., 10 rez. perd., 29 naud. bal.), Tomas Malimenkovas 13, Robertas Sinkevičius 10. „KK Riešė“: Žymantas Armonas 22, Laurynas Kirlys 19, Lukas Motiejūnas 17, Karolis Ražukas 16.